Paliwo ekogroszek jest eko

Właściciele domów ogrzewający swoje domy wybierają kotły pleszewskie i  szukają takiego paliwa, które będzie nie tylko ekonomiczne i wydajne, ale również bezpieczne dla pieca. Spełnia on wszystkie te wymagania, nic więc dziwnego, że jest coraz chętniej kupowany.

paliwo

Dlaczego o ekogroszek ma przedrostek „eko”?

Podczas spalania ekogroszek wydziela w powietrze o wiele mniej szkodliwych substancji, niż zwykły węgiel. Głównie chodzi siarkę, która jest przyczyną smogu. Do atmosfery trafia również o wiele mniej dwutlenku węgla. Paliwo to jest bardzo kaloryczne i wydajne. Z niewielkiej jego ilości możemy otrzymać sporo ciepła, a co za tym idzie – nie zużywa się go tak dużo jak zwykłego węgla. Dodatkowo ekogroszkiem pali się w nowoczesnych, inteligentnych piecach z podajnikami. Kotły pleszewskie same idealnie dobierają parametry spalania po to, by było ono jak najbardziej wydajne i ekonomiczne. Ekogroszek spełnia wszystkie normy środowiskowe narzucone na nasz kraj przez Unię Europejską. Nie ma wielu równie ekologicznych paliw. Do ogrzewania domu bardziej ekologiczne mogą być już tylko odnawialne źródła energii.

Jakie wątpliwości ?

Niestety wiele osób twierdzi, że ekogroszek wcale nie jest ekologicznym produktem. Powstaje z węgla kamiennego, a ten jest surowcem nieodnawialnym, więc w zasadzie nie różni się od zwykłego węgla. Nie jest to prawdą.

Aby ogrzać dom kotły pleszewskie potrzebują o wiele więcej zwykłego węgla niż ekogroszku. Jest on mniej kaloryczny, a spalany w zwykłym piecu – mało wydajny. Porównując więc zużycie  – ekogroszek jest zdecydowanie lepszą opcją dla środowiska naturalnego. Spalany węgiel wydziela również do powietrza o wiele więcej substancji szkodliwych.

 

Jeśli są państwo zainteresowani zapraszamy do skorzystania z usług firmy zaprzyjaźnionej – gorąco polecamy: http://kotly-pleszew-wronski.pl/

 

Bądź na bieżąco z informacjami z Pleszewa http://info-pleszew.pl/

Anuluj odpowiedź