Kotły pleszewskie co na paliwa stałe kojarzą się głównie z koniecznością dokładania węgla do pieca co kilkanaście godzin, męczącym rozpalaniem gazetami lub drewnem oraz wynoszeniem dużej ilości popiołu. Na szczęście nie zawsze tak musi wyglądać ogrzewanie własnego domu.

 

co

Tradycyjne kotły pleszewskie zasypowe

Ich plusem jest niska cena zakupu samego pieca i niby niska cena opału. Dlaczego pozornie niższa? Po prostu zużywają więcej węgla niż kotły pleszewskie nowszej generacji.

Niestety dawne piece zasypowe mają więcej wad niż zalet. Wymagają stałej obsługi, zanieczyszczają środowisko powodując smog który jest bardzo szkodliwy dla zdrowia.

Na rynku występują dwa rodzaje pieców zasypowych, różniących się metodą spalania, co przekłada się na częstotliwość obsługi kotła i działanie na środowisko:

  • kotły pleszewskie górnego spalania – najprostsze, tradycyjne i najtańsze piece. Po uzyskaniu żaru paliwo dosypywane jest co kilka godzin. Dopływ powietrza regulowany jest poprzez dolne drzwiczki. Powoduje, że substancje zawarte w węglu wędrują do komina i tworzy się smog. Kotły pleszewskie górnego spalania muszą być wygaszane co 24 godziny i rozpalane na nowo.
  • kotły pleszewskie dolnego spalania – efekt zastosowania innego sposobu dostarczania świeżego powietrza do komory spalania, który wymusza przejście substancji lotnych przez żar. Kotły pleszewskie dolnego spalania nie wymagają wygaszania paleniska. Można stopniowo dorzucać im węgiel od góry.

Określenia te nie mają nic wspólnego ze sposobem rozpalania w kotle, ale różnią się sposobem odprowadzania spalin.

Kotły pleszewskie z podajnikiem

To najlepsze rozwiązanie na rynku grzewczym wykorzystującym paliwa stałe. Ich zaletą jest minimalizowanie nakładu pracy, ochrona środowiska oraz energooszczędność. Podajnik dokładnie dostarcza potrzebną ilość ekogroszku. Obsługa ogranicza się do załadowania zasobnika co kilkanaście dni. Kotły pleszewskie z podajnikiem są droższym rozwiązaniem, ale zdecydowanie wygodniejszym, zwłaszcza dla osób, które większość czasu spędzają poza domem.

Jeśli są państwo zainteresowani zapraszamy do skorzystania z usług firmy zaprzyjaźnionej – gorąco polecamy kotły pleszewskiewww.kotly-pl.pl

Anuluj odpowiedź