kotły Pleszew 5 klasy – z myślą o Twoim portfelu i środowisku

Większość kotłowni w domach jednorodzinnych musi przejść modernizację. Jest to efekt nowych norm kotłowych, które wykluczają z użycia stare kotły centralnego ogrzewania, odpowiedzialne za wydzielanie zanieczyszczeń do naszego środowiska.

Do niedawna kotły Pleszew były podzielone na trzy klasy i każda z nich miała określone normy emitowanych nieczystości. Normy były tak łagodne, że kotły Pleszew są nazywane „kopciuchami”. W 2012 roku dodano nowe normy dla klas 4 i 5 – dopuszczalne wielkości zanieczyszczeń zminimalizowano w porównaniu do poprzednich. Głównym powodem była poprawa stanu powietrza.

Kotły Pleszew 5 klasy

Potrzeba poradzenia sobie z nowymi wymaganiami jakościowymi wyegzekwowała na producentach kotłów wprowadzenia zmian konstrukcyjnych w obecnych modelach. Dzięki temu kotły Pleszew 5 klasy stały się całkowicie zautomatyzowane, obsługiwane są na ekogroszek, który jest paliwem o mniejszej zawartości zanieczyszczeń. Paliwo ze zbiornika jest nakładane automatycznie za pomocą podajnika ślimakowego, a jego ilość dobierana jest przez sterowniki.

Kotły te mają też specjalną budowę przewodów dymnych i komory spalania. Wyłożone są materiałami ceramicznymi więc mogą osiągać wysokie temperatury pozwalające na spalenie substancji lotnych. Przewody dymne są wyposażone w zawirowywacze, które zatrzymują pyły.

Kotły 5 klasy posiadają minimalną sprawność cieplną na poziomie 88%. Muszą one spełniać także wymogi dotyczące emisji pyłów, dwutlenku węgla i OGZ, czyli gazowych związków organicznych. Przechodzą testy w wyspecjalizowanym instytucie badawczym, który nadaje im certyfikat.

Takie możliwości technologiczne wpływają na koszt kotłów 5 klasy, ale zwracają się już podczas pierwszego sezonu grzewczego. Dzięki wysokiej wydolności spalają znacznie mniej paliwa oraz posiadają w pełni zautomatyzowany system z podajnikiem, który pozwalają domownikom ogrzewać swój dom praktycznie bez doglądania urządzenia.

Ze względu na ochronę środowiska naturalnego większość gmin dofinansuje wymianę starych kotłów na kotły 5 klasy.

 

 

kotły Pleszew

Anuluj odpowiedź