Policjanci z kaliskiej drogówki zatrzymali 37-latka, który kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości spowodował kolizję. Mężczyzna wsiadł za kierownicę auta mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo jak ustalili policjanci kierujący miał dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

2Do kolizji doszło 4 października po godzinie 19:00 na ul. Al. Wolności w Kaliszu. Skierowani na miejsce policjanci z Wydziału ruchu Drogowego ustalili, że kierujący pojazdem marki Ford Escort, nie zachował bezpiecznej odległości za pojazdem poprzedzającym w wyniku czego najechał na tył Volkswagena Passata, którym jechała 28-letnia kobieta. Sprawdzenie stanu trzeźwości wykazało, że 37-latek wsiadł za kierownicę forda pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli okazało się, że nie posiada prawa jazdy. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że mieszkaniec gminy Opatówek posiada dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Sprawca kolizji został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut z art.178a§4 k.k.. Przestępstwo ponownego kierowania w stanie nietrzeźwości, w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku, sprawca swojego czynu dopuścił się w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, dlatego grozi mu kara nawet 7,5 roku więzienia.

Źródło: KMP Kalisz

Anuluj odpowiedź