INSTALACJA CO – co warto wiedzieć

Instalacja CO jest w naszym domu głównym źródłem utrzymania ciepła. Składa się z rur rozprowadzonych po całym budynku, grzejników i kotła. To własnie kotły pleszewskie są najważniejszymi urządzeniami tych instalacji.
Kotły pleszewskie rozpalają ogień który podgrzewa wodę, a ta z kolei jest rozprowadzana cienkimi rurkami aż do grzejników i przez to daje przyjemne ciepło.

instalacja co

Kotły pleszewskie w domu jednorodzinnym to inwestycja nie tylko konieczna, ale też niezwykle ważna dla komfortu mieszkańców. Istotny jest np. rodzaj wybranego urządzenia, jego funkcje, wyposażenie, marka. To wszystko wpływać będzie na efektywność systemu grzewczego i wysokość rachunków.

Czy każdy może założyć instalację CO wraz kotłem?

Z pewnością nie. Aby instalacja CO była prawidłowo rozprowadzona po całym budynku, należy mieć sporo wiedzy z dziedziny hydrauliki i specjalne uprawnienia do montażu samych kotłów. Należy również wiedzieć, jaki rodzaj kotła zamontować, aby w domu było ciepło.

Co należy widzieć o instalacji samych kotłów CO?

Po pierwsze musimy wiedzieć czym kotły pleszewskie są zasilane – czy to będzie węgiel, drewno, gaz czy olej opałowy. W drugiej kolejności należy wiedzieć, jaką powierzchnię będą ogrzewały kotły pleszewskie, ponieważ zbyt mały piec może nie ogrzać całej powierzchni. Natomiast kotły pleszewskie o zbyt dużej mocy grzewczej, nie będą ekonomiczne. Co oznacza, że będą zbyt dużo spalały opału, a to inwestorowi jest zupełnie nie potrzebne. Trzecim elementem, jaki należy brać pod uwagę podczas montażu kotłów CO, to różnego rodzaju normy i przepisy, którymi należy się kierować podczas instalacji kotłów.

 

Jeśli są państwo zainteresowani zapraszamy do skorzystania z usług firmy zaprzyjaźnionej – gorąco polecamy: www.kotly-pleszew-wronski.pl

Gorąco polecamy – Kotły Pleszewskie z kuźni Wroński.

 

Anuluj odpowiedź