Ekogroszek – zalety i wady

Ekogroszek i Kotły Pleszewskie to nic innego, jak paliwo grzewcze, które produkuje się na bazie węgla brunatnego lub kamiennego. Opał ten spełnia wszystkie wymagania normy Unii Europejskiej, które mówią o niskiej zawartości siarki oraz minimalnej ilości wytwarzania popiołu. Czyni go zupełnie ekologicznym rozwiązaniem.

ekogroszek

Zalety ekogroszku i kotły pleszewskie:

Jest chętnie wybieranym paliwem przez użytkowników kotłów. Stosowanie go jest najekonomiczniejszym sposobem ogrzewania ponieważ wykorzystuje on pełną moc kotła i prawie nie zostawia ilość popiołu. Palenie ekogroszku jest sposobem bardzo wydajnym podczas ogrzewania domu oraz zdecydowanie obniża on koszty produkcji energii cielnej. Jeśli wybierzemy kocioł na ekogroszek to nie musimy się martwić o ciepło w naszym domu. Jeśli odpowiednio ustawimy temperaturę to cały proces ogrzewania odbywa się automatycznie więc nasze wizyty w kotłowni będą zdecydowanie sporadyczne. Im więcej zasypiemy ekogroszku tym rzadziej musimy wyrzucać popiół. A obrotowy palnik zapobiega powstawaniu spieków co wpływa na zwiększenie wydajności pieca.

Wady ekogroszku:

Ogrzewanie ekogroszkiem nie należy do rozwiązań najtańszych. Na początku nasze koszty inwestycji mogą się wydawać sporę i nas przerastać. Cena kotłów na ekogroszek jest wyższa w porównaniu do zwykłych pieców. W perspektywie czasu koszty samego użytkowania są bardzo małe i oszczędne. Chociaż paliwo trzeba uzupełniać nawet co kilkadziesiąt dni to musimy pamiętać, żeby regularnie go czyścić.

Podsumowując, zalety jego to: ekonomiczne paliwo, automatyczny proces działania kotłów, niska emisja pyłów i szkodliwych gazów oraz spełnienie norm ekologicznych. Natomiast wadami ekogroszku są: regularne czyszczenie kotła oraz uzupełnianie raz na jakiś czas załadunku paliwa.

Wato zwrócić uwagę, że zakup ekogroszku najbardziej opłacały będzie latem. Jest on wtedy zdecydowanie niższy, niż zimą, a to chyba nikogo nie powinno dziwić. Przy kupnie powinniśmy się kierować przede wszystkim jak największą wartością opałową, a także jak najniższą zawartością siarki oraz popiołu. Wartość spiekalności, na którą również warto zwrócić uwagę, nie powinna przekraczać 10.

Jeśli są państwo zainteresowani zapraszamy do skorzystania z usług firmy zaprzyjaźnionej – gorąco polecamy: www.kotly-pleszew-wronski.pl

Gorąco polecamy – Kotły Pleszewskie z kuźni Wroński.

 

Bądź na bieżąco z informacjami z Pleszewa http://info-pleszew.pl/

Anuluj odpowiedź